Składniki:
- 1 kaczka ok. 2,5 kg bez podrobów
- ok. 400 g mielonego mięsa (np. łopatka wieprzowa)
- 3 łyżki bułki tartej
- 1 duża czerwona papryka
- 2 cebule
- 2 jajka
- 4 ząbki czosnku
- pieprz czarny mielony i ziarnisty
- pieprz ziołowy
- kminek mielony
- papryka mielona słodka i ostra
- rozmaryn suszony lub świeży
- majeranek
- ziele angielskie
- liść laurowy
- sól
Z kaczki odcinamy szyję i skrzydła (pozostawiamy na zupę) oraz usuwamy gruczoł kuprowy. Kaczkę dokładnie płuczemy (również w środku) i nacieramy solą, pieprzem mielonym, ziołowym, kminkiem mielonym, paprykami mielonymi oraz majerankiem. Mięso przykrywamy folią spożywczą i wstawiamy na noc do lodówki. Następnego dnia przygotowujemy farsz: 1 cebulę drobno siekamy i podsmażamy ją na złoty kolor. Potem do mięsa mielonego dodajemy bułkę tartą, jajka, podsmażoną cebulę, 2 ząbki czosnku przeciśnięte przez praskę, pieprz mielony, majeranek oraz sól (przyprawy dodajemy do smaku). Wszystkie składniki farszu dokładnie wyrabiamy i na koniec wrzucamy paprykę pokrojoną w kostkę. Następnie kaczkę wypełniamy gotowym farszem, a otwory zaszywamy białą nicią lub spinamy wykałaczkami.
Kaczkę wkładamy na blaszkę lub do brytfanki, wlewamy około 1,5 szklanki wody i dodajemy 1 całą cebulę, 2 ząbki czosnku, pieprz ziarnisty, ziele angielskie, liść laurowy oraz rozmaryn. Mięso przykrywamy i wkładamy do piekarnika nagrzanego do 180 st. i pieczemy ok. 3 godz. (zazwyczaj tyle ile waży, można sprawdzić widelcem, czy mięso jest miękkie). Pod koniec duszenia kaczkę odkrywamy i pieczemy, aby się zarumieniła.
Upieczoną kaczkę przecinamy wzdłuż i dzielimy na mniejsze porcje. Podajemy np. z ziemniakami, surówkami lub buraczkami.
Smacznego!
Spodobał Ci się ten przepis? Bądź na bieżąco!
drób faszerowana kaczka kaczka kaczka faszerowana mięsem mielonym mięsne nadziewana kaczka pieczona kaczka
Jadałam kaczkę faszerowaną na wiele sposobów. Sądziłam, że wersja z suszoną żurawiną i jabłkami jest moją ulubioną, a tu proszę... mięso mielone chyba by wygrało te zawody. To musi być super smak. A jak wygląda apetycznie. Danie na medal. Pozdrawiam :)
OdpowiedzUsuńZawsze robię kaczkę nadziewaną mięsem. Do nadzienia dodaję drobno krojony por( kawałek) starte na grubych oczkach pieczarki ( kilka sztuk) oraz żurawinę, suchą lub dżem no i sporo majeranku, płaską łyżkę surowego masła no i jajko. Oczywiście doprawić solą i pieprzem. Można jeszcze dodać zieloną pietruszkę. Smacznego!
UsuńSuper zjadłabym taki porządny kawałek mięsa.
OdpowiedzUsuńwspaniała na niedzielny obiad:)
OdpowiedzUsuńBardzo fajny pomysł, takiej kaczuchy jeszcze nie jadłam :-)
OdpowiedzUsuńMięso mielone używałam jako farsz do wielu potraw, ale nie pomyślałam, żeby zrobić nadzienie do kaczki. Świetny pomysł. Chętnie spróbuję zrobić taką kaczkę, bo wspaniale wygląda :)
OdpowiedzUsuńRobiłam już kaczkę nadziewaną mięsem, ale dodatek papryki to dla mnie coś nowego. Na pewno tak też kiedyś wypróbuję, bo prezentuje się przesmacznie :)
OdpowiedzUsuńSuper smak a do tego ziemniaczki podpiekane na grillu mniam
OdpowiedzUsuńPrzepis wypróbowałem ale do tego zalecam do sierotka dwie łyżki masła
Dzisiaj zrobiłam taką właśnie kaczkę. Pierwszy raz w życiu piekłam kaczkę nadziewaną... WYSZŁA PRZEPYSZNA i jak z obrazka!!! Piekłam ją równe trzy godziny - 1i1/2h pod przykryciem i drugie 1i1/2h be przykrycia. Piękna, rumiana, z chrupiącą skórką. Nie myślałam, że tak łatwo się to robi. Aaa, i jeszcze wskazówka - ja piekłam ją na najniższym poziomie w piekarniku, w ustawieniu góra-dół. Dziękuję za tak wyborny przepis :)
OdpowiedzUsuńRobię często. Z kaczki usuwam wszystkie kości. Zużywam je na wywar.Do farszu dodaję trochę wątróbki A zamiast bułki tartej bułeczke namoczoną w mleku.Kaczka świetnie smakuje też na zimno do kanapek.Bez kości można ją kroić w plasterki.
OdpowiedzUsuń