W naszym domu rogaliki są chętnie zajadane zarówno przez małych jak i dużych. Oprócz rogalików z tego przepisu często robię drożdżowe rogaliki bez wyrastania, rogaliki piwne czy rogaliki z przepisu Babci. Tym razem zrobiłam rogaliki z 3 składników. Są to przepyszne rogaliki twarogowe, które znikają błyskawicznie. Rogaliki z tego przepisu robi się szybko i bardzo prosto, te rogaliki wyjdą każdemu. Rogaliki z tego przepisu są tak pyszne, że jak chcę, żeby zostały na drugi dzień, to muszę je schować bo na pewno zostały by zjedzone. Polecam Wam wypróbować ten przepis
Ilość: 32 rogaliki
Składniki:
- 150 g zimnego masła
- 280 g twarogu (u mnie krajanka)
- 300 g mąki pszennej + do podsypywania
- ulubiony gęsty dżem lub marmolada (u mnie dżem z cukinii)
- opcjonalnie cukier puder do oprószenia rogalików
Z podanej porcji składników wyszło mi 32 rogaliki. Do przepisu wykorzystałam twaróg biały półtłusty typu krajanka, ale z powodzeniem możecie wykorzystać też inny ser biały z kostki. Do rogalików wykorzystuję domowy dżem z cukinii. Użyjcie do rogalików swój ulubiony dżem lub marmoladę. Ważne jest, żeby użyty dżem był gęsty, żeby nie wypłyną z rogalików podczas pieczenia.
Na stolnicę wysypuję mąkę, robię dołek i kruszę ser. Dodaję masło pokrojone w kostkę. Składniki na ciasto zagniatam. Staram się to zrobić w miarę szybko, żeby jak najmniej ogrzać masło. Zagniecione ciasto formuje w kulkę i dzielę na cztery części.
Trzy części odkładam na bok, a jeden kawałek ciasta formuję w małą kulkę i rozwałkowuję na koło o średnicy 28 - 30 cm, w razie potrzeby stolnice posypuję mąką. Ciasto kroję na osiem trójkątów. Na podstawę każdego trójkąta nakładam dżem i zawijam rogaliki. Postępuje tak z każdym kawałkiem ciasta.
Kiedy rogaliki mam zawinięte spód blaszki piekarnikowej wykładam papierem do pieczenia i układam na niej rogaliki. Rogaliki wstawiam do piekarnika nagrzanego do 180 st. C z funkcją góra - dół. Rogaliki będę piekła około 20 – 25 minut do ładnego zarumienienia. Upieczone rogaliki wyjmuję z piekarnika, przekładam na kratkę i studzę. Ostygnięte rogaliki posypuję je cukrem pudrem.
Zapraszam do obejrzenia filmiku z przepisem krok po kroku
Smacznego!
Spodobał Ci się ten przepis? Bądź na bieżąco!
ciasta kruche rogaliki rogaliki rogaliki 3 składnikowe rogaliki na świętego Marcina rogaliki twarogowe rogaliki z 3 składników